Tvorba
Technika malby AIRBRUSH je velmi složitá a náročná práce, které je třeba přistupovat s nejvyšší pečlivostí a profesionalitou. Aby bylo možné dosáhnout požadovaných kvalit užívám ke své práci následující vybavení, materiály a pracovní postupy.

Stříkací pistole
Profesionální stříkací pistole značek SATA, DevilBISS, HANSA a BADGER.

Barvy a laky
Pro vlastní tvorbu malby užívám jen opět těch nejkvalitnějších barev CREATEX, MAGIC COLOR, AEROCOLOR SCHMINCKE a další. Pro přípravné a finální práce užívám zásadně amerických barev a laků značek PPG a HOUSE OF KOLOR. Pro tvorbu speciálních efektů pracuji s barvami HOUSE OF KOLOR, a jako opravdových specialit používám pravého stříbra a 24 karátového zlata.Pracovní postup
Aby bylo možné dosáhnout maximálních kvalit malby začínám již u přípravných podkladových vrstev. Na tyto se pak nanáší vlastní barvy pomocí kterých se postupně vytváří daný motiv. Jako další krok se nanáší až 15 vrstev krycího laku, který malbu nejen chrání před poškozením , ale dává ji také požadovanou hloubku a lesk. Pro finální úpravu se lak vyleští do vysokého lesku a nanese konzervační teflonová vrstva.

Vzorky barevného zlata.